Στο φάιναλ φορ της Ενωσης η παιδική ομάδα μπάσκετ του 'Ζαφειράκη΄

Πέμπτη 14 Απριλίου 2022 09:06
Στο φάιναλ φορ της Ενωσης  η παιδική ομάδα μπάσκετ του 'Ζαφειράκη΄

Διέλυσε τον Εδεσσαϊκό στο ΔΑΚ με 83-57!

Μεγάλη πρόκριση της παιδικής ομάδας μπάσκετ στο Φάιναλ φορ της Ένωσης μετά την νίκη που πέτυχε την Κυριακή στο κλειστό μας γυμναστήριο επί του Εδεσσαϊκού με σκορ 83-57.

Η ομάδα μας έπρεπε να καλύψει μια διαφορά 19 πόντων με τους οποίους είχε χάσει στο πρώτο παιχνίδι και τα κατάφερε μπαίνοντας από το πρώτο λεπτό δυνατά, με πάθος και με την ποιότητα που διαθέτει. Ήδη από το ημίχρονο είχε μια διαφορά 24 πόντων και κατάφερε να την κρατήσει ως το τέλος του αγώνα.

Έχοντας παίκτες που μπορούν να παίξουν σε διάφορες θέσεις και παίκτες που μπορούν να δώσουν λύσεις κυρίως αμυντικά, σίγουρα η συμμετοχή της στο Φάιναλ φορ δεν θα είναι απλή συμμετοχή αλλά κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Μέσα στην πλέον πετυχημένη χρονιά που διανύουμε ήρθε και η κλήση του Δημήτρη Μπιλιουρη στις προπονήσεις της Εθνικής Εφήβων που θα γίνουν στην Αθήνα την Μεγάλη Τετάρτη και την Μεγάλη Πέμπτη.