ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ Ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ!!! ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΄ΦΩΝΗ΄

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2020 18:49

Επική ανατροπή και ισοπαλία στο φινάλε με 25 - 25

Αγώνας όχι για καρδιακούς ήταν ο σημερινός στο κλειστό μας γυμναστήριο μεταξύ του Ζαφειράκη και του Φαίακα Κέρκυρας.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανίστηκε μουδιασμένη στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθούσε να βρεί τον εαυτό της. Το εκμεταλεύτηκε στο έπαρκο η ομάδα της Κέρκυρας και δημιούργησε μια τεράστια διαφορά 10 τερμάτων.

Ετσι φαινόταν αν όχι ακατόρθρωτο πολύ δύσκολο να γυρίσει ο Ζαφειράκης το παιχνίδι. Εκεί ανέλαβε να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά ο Θεοδωρόπουλος, που με περίτεχνες και εντυπωσιακές ενέργειες, έδειξε ότι ο Ζαφειράκης είναι μέσα στον αγώνα. Σταδιακά ξύπνησαν όλοι και άλλαξαν την εικόνα του αγώνα. Εκτός της ισοπαλίας μπορούσαμε και τη νίκη, αν δεν χάνονταν πέναλτι 1,5λεπτό πριν την λήξη. Για την ιστορία ο αγώνας έληξε ισόπαλος 25 - 25 και κορυφαίος παίκτης του αγώνα ο Γιώργος Θοωδορόπουλος που διέλυσε την αμύνα των φιλοξενουμένων και ζάλισε τον εντυπωσιακό τερμοτυφάλακα του Φαίακα.

Αναλυτικά για τον αγώνα και πλούσιο φωτορεπορτάζ στην αθλητική στήλη της Φωνής Ναούσης.

Παρακολουθήστε όλο σχεδον τον αγώνα σε λίγα λεπτά, μόνο στην ιστοσελίδα μας....